Muğla



 

2013 m. balandžio 21  - 27 dTurkijos miestelyje Muğla

(Muğla - Yatağan) įvyko Comenius daugia šalės partnerystės projekto „Wine – a European asset“ („Vynas –Europos turtas“) 4 susitikimas (Projektas finansuojamas Švietimo mainų paramos fondo. (Dotacijos sutarties numeris – LLP-COM-DP-2012-LT-00063).
Vilniaus Žvėryno gimnazija dalyvauja daugiašaliame projekte, kurio veiklą vykdo dar 8 šalys partnerės: Vokietija, Italija, Turkija, Ispanija, Graikija, Lenkija, Portugalija, Kroatija. Į 4 susitikimą su partneriais vyko projekto dalyvės, anglų kalbos mokytoja, direktorės pavaduotoja Rima Simonaitienė bei matematikos mokytoja, direktorė Daiva Žiurienė, III gimnazijos klasės mokiniai Ignas Obulaitis ir Arnoldas Solovjovas. Projekto dalyvius, atvykusius iš daugybės šalių, šeimininkai priėmė svetingai, draugiškai bei šiltai . Išskirtinai tai progai dalyviai buvo sutikti atskirame oro uosto skyriuje, kuriame be dalyvių nebuvo jokių žmonių. Viešnagės Turkijoje tikslas:
1)     Stiprinti jaunųjų projekto dalyvių savimonę tiek regiono, tiek visos Europos mastu.
2)     Susipažinti artimiau su kitų šalių kultūra.
3)     Užmegzti glaudesnį ryšį su kitomis Europos šalimis.
4)     Lavinti užsienio kalbų įgūdžius
Pirmąją susitikimo dieną mes anksti ryte vykome į jų mokyklą – ten pristatėme savo projektus apie vyno reikšmę religijoms. Prieš pamokas mokyklos moksleiviai  sugiedojo savo šalies himną.Tai jie daro kiekvieną pirmadienį ir penktadienį. Po pristatymų vyko mokyklos ekskursija, pietūs.Norintys galėjo pažaisti mokyklos aikštelėje tinklinį. Vėliau buvo visi sukviesti atgal į sale, kur vyko pristatymai ir buvo aptarti ir tolimesni vizitai į kitas šalis, kurių atstovai dalyvauja projekte, numatyti būsimi darbai, vizito programa. Po to visi grįžome į savo šeimas.
Antrąją dieną šeimininkai surengė ekskursiją į Stratonikeia. Tai seniau buvo vienas svarbiausių miestų Anatolijoje. Šis miestas yra pastatytas beveik visas vien tik iš marmūro.  Jame taip pat yra rasta ir senovės graikų tekstų, visi įstatymai, kurie būdavo priimami ten būdavo rašomi graikų kalba. Pamatėme keletą mečečių.
Trečiąją dieną buvo surengta kelionė į Efesą. Efesas anksčiau buvo senovės graikų miestas, pastatytas Turkijoje. Šis miestas išgarsėjo dėl artemidės šventyklos, vieno iš septynių pasaulio stebuklų. Jame prabuvome didžiąją dienos dalį, vėliau grįžome į šeimas. Vėliau ejome į miestą artimiau susipažinti ir pabendrauti su dalyviais iš kitų šalių. O vakare mūsų draugai pakvietė mus į vakarėlį, kuriame mus pavaišino tradiciniais patiekalais.
Ketvirtąją dieną buvome nuvežti į Pamukalę. Pamukalė išvertus iš turkų kalbos reiškia vatos pilį. Ši vieta turi daug karštųjų versmių. Baltos terasos yra natūraliai susiformavusios iš traventino – tai yra kalcio karbonato, nuosėdinės uolienos, atsirandančios iš karštųjų versmių. Pamukalė dabar yra įtraukta į pasaulio paveldo sąrašą ir yra tapusi turistų lankoma vieta. Joje prabuvome pirmą dienos dalį, o vėliau buvome parvežti namo.
Paskutiniąją susitikimo dieną mus vežiojo po mažesnius kurortinius miestelius, kurie nėra gerai žinomi. Buvome kuriam laikui palikti pasivaikščioti po juos, vėliau nuvežė mus į mūsų miestą, kuriame davė keletą valandų laisvo laiko pasivaikščioti ir apsipirkti. Praejus laisvam laikui mus nuvedė pėsčiomis į vietą, kur vyko atsisveikinimo vakaras, ten gavome padėkos raštus už dalyvavimą projekte.
Visi projekto dalyviai patyrė nuostabių akimirkų ir namo parsivežė pačius gražiausius įspūdžius apie draugiškus, svetingus Turkijos gyventojus, taip pat dalyvius iš kitų šalių ir pagilino savo anglų kalbos žinias, sužinojo daugiau apie svetimų religijų vyno panaudojimą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą